Samime Bilginer de coronavirüse yenik düştü

Londra Türk toplumunun yakından tanıdığı Dr. Tahsin Bilginer’in eşi Samime Bilginer, tedavi, gördüğü North Middlesex Hastanesinde coronavirüsten vefat etti. Samime Bilginer’in kardeşi Doğan Ahmet de dün hayatını kaybetmişti.

İngiltere’de Türk toplumu arasında coronavirüsten ölümler hızla artarken, toplumun yakından tanıdığı simalardan Dr. Tahsin Bilginer’in eşi Samime Bilginer (79) de salgından yaşamını yitirdi.

İki hafta önce Bilginer çifti, salgın belirtisiyle evde izolasyona başladı. Dr. Tahsin Bilginer, hastalığı hafif atlatırken, Samime Bilginer bir hafta sonunda daha ağırlaşarak geçtiğimiz hafta Pazartesi günü North Middlesex Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tüm müdahale ve tedaviye ragmen durumu ağırlaşan Samime Bilginer, Salı akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Eşi, kızı ve damadının doktor olmasına ragmen, hastanede ziyaret edemediği Samime Bilginer’in vefatı, başta ailesi olmak üzere Londra’daki Türk toplumu arasında büyük üzüntü yarattı.

1960’larda Londra’ya gelen Samime Bilginer, 79 yaşındaydı. Sibel, Ahmet ve Selda adlı 3 çocuk annesi olan Samime Bilginer, 9 torun sahibiydi. Londra’da kurulu İngiltere Kıbrıs Türk Kadınlar Yardım Derneği’nin ilk kurulduğu yıllardan beri faal üyesi olan ve yönetim kurularında da görev yapan Samime Bİlginer, son yönetimde de Haysiyet Kurulu üyesiydi.

Toplumun önde gelen bireylerinden Samime Bilginer’in vefatı üzerine TWPA Dernek yöneticileri, dostları mesaj yayınlayarak, üzüntülerini dile getirerek, aileye başsağlığı dilediler.

BİR GÜN ÖNCE DE KARDEŞİ VEFAT ETTİ

Samime Bilginer’in kkardeşi Doğan Ahmet de (72), dün North Middlesex Hastanesi’nde vefat etmişti.

Doğan Ahmet, Kıbrıs’ta Feveranlar Müzik Grubunu kuran ve Londra’da kurdukları Konkurt Müzik Grubu ile 1970’li yıllardan 90’lara kadar müzik yapmıştı.

İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBEDENLER

TÜRKİYE KÖKENLİLER: Hayri Ergönül, İlyas Güngör, Hacı Ali Doğuş, H.E., Serkan Aydın ve Hüseyin Arslan.

KIBRISLI TÜRKLER: Elmaziye Kamil, Mustafa Ahmet, Kamil Ahmet, Ahmet Rasit, Yıldıray Faik, Mehmet Abdurrahman, Hasan Ali, Hüseyin Yusuf, Güney Osman Tarzan, Zulfiye Osman, Safi Levent, Niyazi Numanoğlu, Rahme Ahmet Tayip, Fezile Mustafa, Doğan Ahmet, Arif Niyazi ve Samime Bilginer. (eurovizyon.co.uk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.