Türkçe Stand-up komedi Şaka Maka bu pazar

Backyard Comedy Club’da 25 Şubat’ta, Eastern European Comedy Festivali kapsamında dört Türk komedyenin sahne alacağı “Şaka Maka” adlı Türkçe stand-up gösterisi sahneye konacak.

Backyard Comedy Club’da 25 Şubat’ta, Eastern European Comedy Festivali kapsamında dört Türk komedyenin sahne alacağı “Şaka Maka” adlı Türkçe stand-up gösterisi sahneye konacak.

Komedyenler Aslı AkbayŞaban KazımRuşen Tuzcu ve Hassan Dervish’in sahne alacağı gösteri,Londra’da gerçekleşecek olan ilk karma Türkçe stand-up gösterisi olacak.

Gösteriyle ilgili yapılan yazılı açıklamada oyuncular hakkında şu bilgilere yer verildi:

Aslı Akbay; İstanbul’da yaşayan Londralı bir komedyen ve Türkiye’de Türkçe ve İngilizce şovlar yapıyor. Londra’da sahne aldığı yerler: The Comedy Store, Downstairs At The Kings Head, Laughing Horse ve Amused Moose Comedy Club. Aslı, pek çok farklı komedi şovda yer alırken aynı zamanda Türkiye’de kadınlardan oluşan ‘Çok Da Fıfı’ komedi ekibiyle de sahne alıyor. Çoğunlukla İstanbul’da çıkan grup, Türkiye’nin farklı yerlerinde de gösteri yapıyor. Aslı’nın stand up stili şöyle tarif edilebilir tatlı, kaçık ve sıradışı.

Şaban Kazım; Güney Londra’dan yarı İngiliz ve yarı Kıbrıslı bir Türk. 2010’dan beri stand-up yapan Şaban Kazım Londra’da bir çok mekanda sahne almıştır: The Comedy Store, The Comedy Cafe, Top Secret Comedy, Downstairs At The Kings Head ve The Backyard Comedy Club. Comedy café New Act Night’ı tam beş kere kazanmıştır. Ayrıca Comedy Store Gong Show’da da birincilik almıştır. BBC New Comedy Award yarışmasında son elemeye kalmış ve Stand-up gösterisi bu yarışmadan ötürü BBC Radio 2 ve 4’te yayınlanmıştır.

Hassan Dervish; müzikal stand-up komedyenidir. Bunun anlamı çok komik şarkıları olmasıdır! Hassan Amused Moose yarışmasında yarı finale kadar gelmiştir. Comedy Virgins Max Turner Prize’ ve ‘Leicester Square Theatre’s New Comedian of the Year’ yarışmalarında da çeyrek finale yükselmiştir.

Ruşen Tuzcu; Ankaralı bir komedyen. 2004’te Türkiye’nin en büyük mizah dergisi Leman dergisinin stand up yarışmasına girerek adım attığı stand-up dünyasına eğitim için gittiği Londra’da açık mikrofonlarda sahne alarak devam etti. Türkiye’ye döndükten sonra stand-up gösterilere devam eden Ruşen, İstanbul’a taşındıktan sonra da Komikrofon adlı açık mikrofon stand-up komedi gecesini Aslı Akbay ile başlattı ve sunuculuğunu yaptı. Bu aralar İngiltere de yaşıyor ve komediye bıraktığı yerden devam edeceği için çok heyecanlı!

Gösterinin adresi:

25 Şubat Pazar, 18:00

Backyard Comedy Club 231 Cambridge Heath Road, E2 0EL

FB etkinlik sayfası:https://www.facebook.com/events/164523847659899/

Biletlerhttps://www.tickettailor.com/checkout/view-event/id/142548/chk/9c91
Festival web sitesi: http://eecomfest.co.uk

2163120cookie-checkTürkçe Stand-up komedi Şaka Maka bu pazar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.