Türkiye’nin Chopin’i Emre Şen’den Londra dinletisi

Müzik çevrelerinde “Emre Chopin” diye anılan Emre Şen, 16 Eylül’de Charlton House’da dinleti sunacak…

İtalyan basınının “piyanonun şeytani meleği” diye de tanımladığı Emre Şen, 16 Eylül saat 13’te Charlton House’da (SE7 8RE) ücretsiz ve biletsiz bir dinleti sunacak. Dinleyecilerin katılım için rendevu almalarına gerek olmadığı belirtildi.

Şen’in yorumlayacağı eserler şöyle belirtildi:

“- Rondo capriccioso in E Op 14 – Felix Mendelssohn
– Hungarian Rhapsody No 12 in C sharp minor S244 – Franz Liszt
– Barcarolle in F sharp Op 60 – Fryderyk Chopin
– Andante Spianato and Grande Polonaise Brillante in E flat Op 22 – Fryderyk Chopin”

EMRE ŞEN?

Emre Şen, müzik eğitimi konusunda Türkiye’nin en iddialı üniversitesi Bilkent’te Piyano Anasanat Dalı Koordinatörü. Oysa 10 yıl önce, aynı bölümdeki parlak öğrenciliği bir felaketle noktalanmıştı.

Üniversite üçüncü sınıfta kaydını dondurup, ufkunu açmak, yarışmalara katılmak üzere İtalya’ya gitmiş, Ecole Normale de Musique’de eğitim fırsatını değerlendirmeye çalışırken Bilkent’ten kaydı silinmişti.

12 yıllık çabadan sonra elinde ilkokul diplomasıyla ortada kalan Şen, Ecole Normale’i birincilikle bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden diplomasını aldı.

Londra’da Kraliyet Müzik Koleji’nde yüksek eğitimini tamamlayıp, Bilkent’in seçkin eğitim kadrosuna katıldı. İtalyan basınının “piyanonun şeytani meleği” diye tanımladığı, müzik çevrelerinde “Emre Chopin” lakabıyla anılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.