YOUNGEAST FESTİVAL 15 YAŞINDA

MİNİKLER DEVLEŞİYOR

Albümleri ve konserleriyle toplumumuzun gururu olan birçok müzisyenimize ilk sahne deneyimi kazandıran, bestelerini müzikseverlerle buluşturan YoungEast Festival’in bu yıl 15’incisi düzenleniyor.

12 Haziran Pazar günü, saat 17:00’de başlayacak festivale 50 genç müzisyen katılacak.

Festival, gençleri bir araya getirme, aralarında birlik ve beraberliği sağlama konularındaki çabalarıyla hatırlanıp genç yaşta yakalandığı hastalık nedeniyle hayatını kaybeden Tugay Hurman’ın adını yaşatmak, gençlerin gelişim ve birlikteliklerini sağlamak amacıyla kurulan İAKM-Tugay Hurman Kültür ve Sanat Atölyesi’nde gerçekleşecek.

Açılışın Eylül Hurman ve Ecemsu Hurman’ın piyano dinletisiyle olacağı festival bu yıl minik müzisyenlerle oluşan topluluklarla dikkat çekecek. 5 yaşlarındaki 5 kızımızdan (Eliz  Uzun, Rüya Clara Lustgarten, Yaren  Uyar, Şimal Uzun, Zara Kahraman’dan) oluşan “FIVE STAR”ın da sahneye çıkacağı festivalde 7 yaşında üyesi de olan HOKKABAZ  (Alp Ercosman, Kuzey Yıldız, Aras Ganidağlı, Berzan Yapıcı) günümüz rock eserlerinden örnekler sunacak.

İAKM 11. Festivali’nin açılış galasında piyano dinletisi de sunan Beren Yapıcı, çağdaş kadın müzisyenlerden Rus asıllı Fransız klasik piyanist Nathalie Béra-Tagrine’nin Mazurka adlı eserini yorumlayacak. Hocası Suzan Beyazıt ile birçok başarı elde eden Yapıcı, müzik eğitiminde uluslararası seviye belirleme sistemi olan “Grade” sınavlarında 100 üzerinden 100 puan alarak ulaşılması ender bir rekora da imza atmıştı.

Aşık Veysel’in ölümsüz eseri Kara Toprak’ın Fazıl Say’ın piyano için virtüözlük seviyesinde yeniden yorumunu eski öğrencilerimizden 14 yaşındaki Adar Dilberoğlu seslendirecek. Şu anda Guildhall Scholl of Music and Drama’da okuyan Dilberoğlu, virtüözlüğe yaklaşan tekniğiyle küçük yaşta göz kamaştıran gençlerimizden.

Festival Sarp Ercosman, Enes Ganidağlı, Ali Haydar Demir, Ada Dilberoğlu, Yaren Uyar, Eftelya Yeşilkaya, Elif Yeşilkaya, Ela Rosa Yıldırım, Esma Ganidağlı, Berzan Yapıcı, Dora Ciba, Derin Ciba, Ayşe Çiçek, Mehmet Dilberoğlu, Arjin Koca, Beren Doğan, Ali Fırat  Bozat,  Deniz Yılmaz, Beren Yapıcı, Jiyan Yadırgı, Ela Öz, Anıl Süral, Yılmaz Gerçek, Rüya Öz, Su Demir, Emir Türkeköle, Mehmet Dilberoğlu, Adar Koca, Cihan Kartal, Aras Ganidağlı, Enes Sevgili, Delilah Stephens, Nihat Boz, Tanya Yesiltaş, Zera Yesiltaş, Zeynep Kahraman ve Sevgi Aksu’nun solo performanslarıyla tamamlanacak.

YoungEast Fest Posteri
Beren Doğan, İAKM’de piyano dinletisi sunarken
Eylül Hürman ve arkadaşları
Five Star Girls Band
Hokkabaz Rock Band

 

2612860cookie-checkYOUNGEAST FESTİVAL 15 YAŞINDA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.