Basın danışmanı açıkladı: Şantaj kasetleri Sedat Peker’in eline geçti!

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, Halil Faydalı’nın şantaj kasetlerinin Sedat Peker’in eline geçtiğini açıkladı.

Ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapis cezası istenen Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, sosyal medya hesabından gündeme bomba gibi düşen açıklamalar yaptı.

Peş peşe 3 tweet atan Emre Olur şunları açıkladı: “3 sene önce eray kenanoğlu yasadışı bahis işi yüzünden vurulmuştu. Mayıs 2021 itibariyle Sn. Reis Sedat Peker’in halil falyalı açıklamaları geldi.

3 sene sonra ise halil falyalı’nın baskısıyla Sn. Reis Sedat Peker’i bu dosyaya katanlar halil falyalı’nın şantaj kasetlerinin Sn. Reis Sedat Peker’in eline geçeceğini hesaba katamamışlar. Allah çok büyük, hikaye devam ediyor.

Sn. Reis Sedat Peker’in söylediği gibi: Doğruların gözle görülmeyen orduları, vatan fedailerinin arasında da gözle görülmeyen bağlar vardır. Velhasıl biz her yerdeyiz, biz milyonlarız…”

Sedat Peker’in yayımladığı videoda Binali Yıldırım‘ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar‘la birlikte kokain ticareti yapmakla suçladığı Halil Falyalı, hakkında ‘darp, adam kaçırma ve zorla alıkoyma’ iddiaları nedeniyle çıkartılan tutuklama kararı üzerine bir süre önce Girne’de polise teslim olmuştu.

ACANER: ŞANTAJ KASEDİNİ İZLEDİM

Gazeteci Erk Acarer, suç örgütü lideri Sedat Peker’in elinde olduğu iddia edilen şantaj kasetini izlediğini açıkladı.

Öte yandan Gazeteci Erk Acarer de söz konusu videoyu izlediğini belirterek, “Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner istifa etmeli” dedi.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapis cezası istenen Sedat Peker’in Türkiye siyasetine ilişkin iddiaları sürüyor. Son olarak Peker’in basın danışmanı Emre Olur, Halil Falyalı’ya ilişkin şantaj kasetleri olduğunu belirtirken, Gazeteci Erk Acarer de ”KKTC’de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye’ye uzanıyor” diye yazdı.

Acarer, ”Falyalı cezaevine gönderilmişti. Pazarlık başlattı. “Beni çıkarın” diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı” ifadelerini kullandı.

Acarer daha sonraki paylaşımında Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner ile ilgili videoyu izlediğini açıkladı.

‘VİDEOYU İZLEDİM, SANER İSTİFA ETMELİ’

“İddia odur ki bu kasetler hem siyasi hem de bürokratlara gönderilirken Peker’in yakınlarının eline geçti. Yine bunlarda Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner’in de görüntüleri var. Pisliğin dibi” diyen Acarer, şöyle devam etti:

“Kıbrıs’a uzanan Türkiye siyaseti ağları. Halil Falyalı üzerinden tanıdık isimler. Suç, uyuşturucu şantaj… Ele geçen kasetler, videolar. Anladığımız kadarıyla Türkiye önümüzdeki günlerde yeni depremlerin eşliğinde. Videoyu izledim. Elbette özel hayatın gizliliği nedeni ile paylaşmayacağım. Bizi ilgilendirmez. Bizi ilgilendiren, TR-Kıbrıs ayağı. Ayrıca siyasilerin uyuşturucu tacirleri ile iş tutup onlara teslim olması. Mevkilerinizi, halkın teveccühünü lekelediniz. Başbakan Saner istifa etmeli.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.