CTCC yeni yönetimi işbaşında

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın bugünlere gelmesinde büyük rol oynayan yönetim kurulu üyeleri ve başkanlığını başarıyla 5 yıldan beridir yürüten The Eden Valley Group Direktörü başarılı işadamı İbrahim Durmuş, bu görevin çok önemli bir görev olduğunu ve bir bayrak yarışı olduğunu vurguladı. Durmuş, görevini Cyprus Premier Holidays Direktörü ve başta bünyesinde Acapulco Oteli bulunduran Ünal Çağıner Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu üyesi Dr. Muhammet Yaşarata’ya devretti. Yönetim Kurulu, yeni görevi devralan Dr. Muhammet Yaşarata başkanlığında, üyeler Vatan Catering Direktörü Tuncel Nalbantoğlu, UKAY Catering Direktörü Işık Vedat, Coversure Sigorta Şirketi Direktörü Mehmet Mimoğlu, NYO Muhasebe Şirketi Direktörü Niyazi Öztoprak, Kazan Restorant Direktörü Levent Hassan, Oxford Brookes Üniversitesi Strateji ve Girişimcilik Profesörü Levent Altınay’dan oluşuyor.

HEDEF CTCC’Yİ DAHA İYİYE TAŞIMAK

Göreve başlayan CTCC Yönetim Kurulu Üyeleri yaptıkları açıklamada, CTCC’yi daha önceden başarılı bir yönetimden devralmaktan büyük gurur duyduklarını ve daha iyi noktalara taşımak için ellerinden geleni fazlasıyla yapacaklarını belirtti. Yeni yönetim kurulu üyeleri, göreve başlarken üzerlerine düşen en önemli konu yıllardır uluslararası ambargolara maruz kalan KKTC’nin, İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleriyle ekonomik, siyasi, kültürel alanlarda işbirliği yapabilmesi için gerekli girişimleri yapmak olduğunu ifade etti. Bu konuda çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydetti.

ÜYELERİN DETAYLARI WEB SAYFASI’NDA OLACAK

CTCC’nin ilk etapta mevcut web sayfasını daha da geliştirerek, bu web sayfasından tüm üyelerin detaylarını bildireceklerini belirten yönetim kurulu üyeleri, CTCC’ye üye şirketler ve üye olacak diğer şirketlere sunacakları ayrıcalıkları da yine www.ctcc.uk.com adresinden yayınlayacaklarına işaret etti. Aynı zamanda, yeni yönetim kurulu, en kısa zamanda Ticaret Odası üyelerine birçok indirimden yararlanabilecekleri üye kartı çıkartmayı da hedefliyor.

BÜYÜK KÜÇÜK TÜM İŞLETMELER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

Yaptıkları açıklamada, İngiltere’de yatırım yapan büyük ve küçük tüm işletmeleri bir araya getirerek CTCC çatısı altında toplamayı hedefletiklerini de belirten yönetim kurulu üyeleri, CTCC üyeleriyle sürekli bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaya çalışacaklarına dikkat çekti. Bunun yanında, yatırım hayatına girmek isteyen girişimcilere, sermaye ve bilgi sağlamak konusunda da maddi manevi destekte bulunacaklarını kaydetti. CTCC Yönetim Kurulu aynı zamanda, teknoloji, ekonomi, bankacılık, hukuk alanlarında eğitim seminerleri vermeye ve işletmecilere, bedel talep etmeden danışmanlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.