Cumhuriyet zanlısı yakalandı

Şüpheli gençlerin ifadesi doğrultusunda molotof kokteyllerini kendilerine veren ve Cumhuriyet gazetesine atmalarını istediği Bedirhan Ş. isimli zanlı polis tarafından yakalandı.


Olayın ardından yakalanan Umut E.(13), Oğuz A.(16) ve Coşkun Y.(18) isimli 3 kişi Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü’nde ifade verdi. 13 yaşındaki Umut E.’in ifadesinde daha önceden tanıdıkları Bedirhan Ş.’nin yanlarına gelerek, “Tahsilata gidiyoruz” dediği öğrenildi. Bedirhan Ş.’nin çocukları alarak Cumhuriyet gazetesine götürdüğü, ellerine molotof kokteyli verdiği, ayrıca havaya ateş etmesi için Umut E.’ye tabanca verdiği öğrenildi.


Nereye gittiklerini bilmeyen çocuklardan Umut E.’nin, “Bedirhan Ş. bizi kandırdı. ‘Tahsilata gidiyoruz’ demişti. Sonra bizi o binaya götürdü. Çantasından çıkardığı molotof kokteyllerini bize verdi. Yakıp attık. Koşarak kaçtık. Silah verdi, havaya ateş etmemizi istedi. Korktum silahı yere attım.” dediği öğrenildi.


Üç kişinin Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü’nde ifadelerinin alınmasına devam ediliyor. Umut E. bugün Şişli Adliyesi’ne sevk edilecek. Oğuz A. ve Coşkun Y. ise yarın Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edilecek. Bedirhan Ş.’nin ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ndeki sorgusu devam ediyor. (ZAMAN)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.