Hollanda ve İngiltere ardından Almanya Başkonsolosluğu da kapatıldı

Hollanda ve İngiltere’nin ardından Almanya Başkonsolosluğu da güvenlik gerekçesiyle kapatıldı.

Hollanda ve İngiltere’nin ardından Almanya Başkonsolosluğu da güvenlik gerekçesiyle kapatıldı. Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun Instagram hesabından yapılan paylaşımda güvenlik nedeniyle bugün (1 Şubat 2023) kapalı kalacağı belirtildi. Bugün için planlanan vize ve pasaport randevuları iptal edildi.

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hollanda Başkonsolosluğu da olası protesto gösterileri ve batılı hedeflere yönelik artan tehdit nedeniyle geçici süreyle ziyarete kapatıldı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı da seyahat uyarısını tekrar güncelledi. İngiliz vatandaşlarının 2022 yılında Türkiye’ye 3 milyon 330 binden fazla ziyaret gerçekleştirdiği ve çoğu ziyaretin sorunsuz geçtiğinin belirtildiği açıklamada, vatandaşlarından artan terör riski nedeniyle dikkatli olmaları ve festival dönemleri de dahil olmak üzere yabancı uyrukluların rağbet ettiği kalabalık yerlerde tetikte olunması gerektiği belirtildi. İngiltere Başkonsolosluğu geçici olarak ziyarete kapatıldı.

ABD Büyükelçiliği tarafından dün yapılan açıklamada, Türkiye’de özellikle İstanbul’da Beyoğlu, Galata olmak üzere batılı turistlerin sıkça ziyaret ettiği yerlerde olası terör saldırısına karşı vatandaşlarını uyarmıştı.

2665220cookie-checkHollanda ve İngiltere ardından Almanya Başkonsolosluğu da kapatıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.