İyi ki doğdun Ali İsmail Korkmaz

Eskişehir’de Gezi direnişi eylemleri sırasında polis ve sivil kişilerce darp edilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın bugün doğum günü. 19 yaşında yaşamdan kopartılan Ali İsmail Korkmaz, yaşasaydı bugün 29 yaşında olacaktı. 28’inci yaş gününde anılacak.

Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, 3 Haziran 2013’te Gezi eylemleri sırasında 3 Haziran 2013 gecesi polis ve sivilerce sokakta darp edilmiş. 38 gün komada kalan Korkmaz, 10 Temmuz 2013’te; 19 yaşında hayatını kaybetti. 18 Mart 1994 yılında Hatay’da doğan Ali İsmail Korkmaz, yaşasaydı bugün 29 yaşında olacaktı.

Ali İsmail’in düşlerini yaşatmak için ölümünden sonra kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Twitter hesabından, şu paylaşım yapıldı:

“Bugün günlerden Ali İsmail Korkmaz… Bugün gençler onun kurduğu düşleri hayata geçiriyor; dünyanın her yerinden gönüllülerle, destekçilerle gençler için çalışıyoruz. İyi ki doğdun Ali İsmail, iyi ki geçtin hayatımızdan!

Ali İsmail aramızda olsaydı; bugün 29. doğum gününü kutluyor olacaktı.

Depremle birlikte zor günler geçiren ülke için ve Hatay’ın yeniden ayağa kalkmasında akranları ile birlikte çalışacaktı. Adil, özgür bir dünya hayaline herkesi ortak edecekti.”

2675830cookie-checkİyi ki doğdun Ali İsmail Korkmaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.