Madencilere hediye yağıyor

Şili’de yer altından kurtarılan 33 madenciden 3’ünün yarın hastaneden ayrılıp evlerine dönebilecekleri açıklandı. Diğer maden işçilerinin de sağlık durumları oldukça iyi.

Film, kitap, televizyonda program, tatil ve diğerleri… Şili’de yerin 700 metre altında iki aydan fazla mahsur kaldıktan sonra kurtulan 33 maden işçisine, dünyanın her yerinden, her türden hediye yağıyor.

Madencilerin gün ışığını görmesinin ardından harekete geçen büyük firmaları reklam amacıyla 33 madenciye hediyeler veriyor.

Kurtarılan madencilerden biri televizyona verdiği demeçte, “Lütfen bize artist gibi davranmayın” dese de, madencilerin uzun süre medyanın gündeminde kalmaya devam edeceği ve firmaların bundan yararlanmaya çalışacağı belirtiliyor.

İspanyol basınında yeralan haberlerde, şimdiden 33 madenciye Apple marka son model IPOD, mp3 müzik çalar, Şilili bir işadamından 10 bin’er dolarlık çek, bir maden firması ve havayolu şirketinden Yunan adalarına gemi seyahati ve Şili ile diplomatik ilişkisi olmamasına rağmen Tayvan hükümeti tarafından Tayvan’a seyahat biletleri hediye edildi.

İngiltere’nin Manchester United ve İspanya’nın Real Madrid kulüpleri de birer maçlarını izlemek üzere 33 madenciyi stadlarına davet etti.

Madencilere sunulan en ilginç hediye ise, Şili televizyonundaki bir reality show programının ünlü yarışmacısı Adriana Barrientos’un, onlara özel striptiz yapma teklifi oldu. “Madenciler birer kahraman” diyen Adriana, bu yüzden sadece onlara özel bir striptiz yapmak istediğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.