Turhan Çömez’den TURKEN binası açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru Turhan Çömez sosyal medya hesabından Manhattan’da yapılan TURKEN binası ile ilgili çarpıcı bir paylaşım yaptı.

Çömez, Bilal Erdoğan’ın da yöneticisi olduğu TÜRGEV’in ABD’deki kurduğu TURKEN binasının yapımına harcanan paraya Türkiye’de 200 tane yurt yapılabileceğini yazarak “Dünyanın en pahalı yerlerinden biridir Manhattan. Bu binaya harcadığınız parayla Türkiye’de 200 tane yurt yapardınız öğrencilere. Yazık değil mi?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, iddiaların odağındaki TÜRKEN Vakfı’na bağış yaparak sahip çıktıErdoğan, iddiaların odağındaki TÜRKEN Vakfı’na bağış yaparak sahip çıktı

AKP’liler Türken Vakfı’nı ‘öğrencilere destek veriyor’ diye savundu ama gerçek başka: Çiftlikleri var, yurt daha inşa ediliyor, burs da vermedilerAKP’liler Türken Vakfı’nı ‘öğrencilere destek veriyor’ diye savundu ama gerçek başka: Çiftlikleri var, yurt daha inşa ediliyor, burs da vermediler

TURKEN FOUNDATION NEDİR?
Turken Foundation 2014 senesinde ABD’de ENSAR ve TÜRGEV’in ortak kuruluşu olarak açıldı.

Turken’in misyonunda öğrencilere burs ve yurt seçeneği sağlamak yer alırken vakfın, son vergi beyannamesine göre o sene verdiği toplam bursun ise sıfır dolar olduğu ortaya çıktı.

Vakfın ülkedeki kuruluş belgesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imzası bulunuyor. Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ise vakfın yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor.

2609770cookie-checkTurhan Çömez’den TURKEN binası açıklaması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.