Turizmde 3 ana pazardan Türkiye’ye kötü haber

Rusya kapattı, Almanya yüksek riskli ülke listesine aldı, İngiltere erteledi…

Türkiye’nin turizmde üç kaynak pazarı olan Rusya, Almanya ve İngiltere’den peş peşe kötü haberler geldi.

Rusya resmen henüz açıklamasa da Türkiye’ye uçuşları Haziran ayına kadar kapattı. Almanya Türkiye’yi riskli ülkeler listesine aldı. İngiltere 17 Mayıs’ta açılması beklenen uçuşları belirsiz tarihe erteledi

Peş peşe gelen haberlerden en kötüsü Rusya ile ilgili olan.

Türkiye ile ilgili kararın Rusya Bakanlar Kurulu toplantısında alınacağı bilindiği halde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy önce Arnavutluk’a gitti, oradan Rusya’ya geçti. Konuyla ilgili kararın görüşüleceği bakanlar kurulu toplantısı öncesinde yapılması gereken görüşme karar çıktıktan sonra olacağı için sonucu değiştirme olasılığı yok.

Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı

Bu arada Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı.

Almanya bu kararı artan vaka sayısı üzerine aldı. Türkiye ile birlikte Hırvatistan da artık yüksek riskli ülkeler listesine alındı.

İngiltere hayal kırıklığı

İngiltere’de ise Global Travel Taskforce raporu üzerine daha önce 17 Mayıs olarak duyurduğu seyahatlerin açılması tarihini belirsiz bir zamana erteledi.

İngiltere’de hükümetin açıklamaları seyahatlerin 17 Mayıs’da açılmasını bekleyen sektör ve tatilcilerde hayal kırıklığı yarattı.

Jet2holidays CEO’su Steve Heapy yayınlanan Global Travel Taskforce raporu üzerine uçuş planını 24 Haziran’a ertelediklerini söyledi.

2506670cookie-checkTurizmde 3 ana pazardan Türkiye’ye kötü haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.