Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu, ‘her koşulda’ cumhurbaşkanı adayı

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, “Kılıçdaroğlu, şartlar uygun olduğu takdirde Millet İttifakı’nın, şartlar oluşmadığı takdirde ise CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak yarışa girecek” dedi.

Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘her koşulda’ cumhurbaşkanı adayı” diye yazdı.

“CHP lideri, kendisini ‘her türlü senaryoya’ da hazırlamış. Bunun anlamı; Kılıçdaroğlu’nun şartlar uygun olduğu takdirde Millet İttifakı’nın, şartlar oluşmadığı takdirde ise CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak yarışa gireceğidir… Kılıçdaroğlu, kendisini Millet İttifakı içinden başka adaylar çıkabileceği düşüncesine de hazırlamış” diyen Yarkadaş, şunları kaydetti:

“CHP lideri tüm çalışmalarını adaylık üzerine kuruyor ve planlarını da buna göre yapıyor. Bugün itibariyle denilebilir ki; Kılıçdaroğlu güne cumhurbaşkanı adayı olarak başlıyor ve cumhurbaşkanı adayı olarak bitiriyor.

Yaşanan ‘Alevi aday’ tartışması ise Kılıçdaroğlu’nun gündemini işgal etmiyor. Zira; CHP Genel Merkezi’ne gönderilen bir kamuoyu araştırmasına göre, bu tartışma toplumun gündeminin en alt sıralarında… CHP’liler bu araştırmayı görünce biraz da rahatlamışlar. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı önünde hiçbir engelin olmadığını düşünüyorlar.”

2614390cookie-checkBarış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu, ‘her koşulda’ cumhurbaşkanı adayı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.