“Ben Kolay Ölmem” yeniden sahnede!

Arcola Tiyatro’da sergilendiği dönemde büyük beğeni toplayan ve kapalı gişe oynayan “Ben Kolay Ölmem” Londra’da bu sefer Tower Tiyatro’da sahnelenecek.
Türkiye şiirinin iki büyük ustası Ahmed Arif ve Cemal Süreya’yı bir araya getiren “Ben Kolay Ölmem”, Almanya ve Hollanda’da toplam yedi şehirde sahnelendikten sonra 19-21-21-22 Aralık’ta Tower Tiyatro’da yeniden seyircisiyle buluşuyor.
Ali Has’ın kaleme aldığı, Ahmed Arif ve Cemal Süreya’nın yaşam öykülerini, mücadelelerini ve aşklarını konu alan “Ben Kolay Ölmem” iki şairin hayatlarının kesiştiği anlara da ışık tutuyor. Aynı zamanda bir ceza avukatı olan Ali Has eseri için “Türkiye’nin Kürt ve Alevi halklarının iki ferdi ve Türk edebiyatının iki büyük üstadı­nın özel hayat hikayelerini şiirleri ile anlatırken bir yandan da onların şahsında kadim halklarının suçsuz­luğuna kimselerin dokunamayacağının altını çiziyor” dedi.
Altmışın üzerinde baskıya ulaşarak yayınlanmış tek kitabıyla Türkiye şiirine damgasını vuran Ahmed Arif’i “Ben Kolay Ölmem”de usta oyuncu Cüneyt Yalaz canlandırırken hem İkinci Yeni’den beslenen hem de kendi şiir evrenini oluşturan Cemal Süreya ise başarılı oyuncu Göktay Tosun canlandırıyor.
Oyunun müziklerini, oyuna özel yaptıkları besteleri ile Kardeş Türküler ve Bajar gruplarından tanıdığımız Vedat Yıldırım ve Cansun Küçüktürk yapmışlar. Sahnede canlı olarak icra edilecek olan bu müzikler yakın zamanda bir albümde de toplanacak. Albüm de oyunla aynı adı taşıyor. “Ben Kolay Ölmem” albümüne ilişkin tanıtım ve söyleşiler Tower Tiyatro’da oyundan hemen sonra oyunda emeği geçen herkesin katılımıyla birlikte gerçekleştirilecek.
Pan Productions’ın yapımcılığını üstlendiği oyunun yönetmeni Nesimi Kay­gusuz ise “Ya hayallerimizi yaşarız ya da korkularımızı” diyerek tüm tiyatro severleri oyuna davet ediyor.
19-20-21-22 Aralık tarihlerinde Tower Tiyatro’da sahnelecek “Ben Kolay Öllmem”in biletlerini https://www.towertheatre.org.uk/perish-2/ adresinden edinebilirsiniz.
Yazan
Ali Has
Yöneten
Nesimi Kaygusuz
Oynayanlar 
AHMET ARİF : Cüneyt Yalaz
CEMAL SÜREYYA : Göktay Tosun
Müzik
VEDAT YILDIRIM  (Kardeş Türküler)
CANSUN KÜÇÜKTÜRK (Bajar)
Işık Tasarım
Eren Çelikdemir
Ses Tasarım
Cem Tuncer
Sahne Amiri 
Gulistan Sarbas
Grafik Tasarım & Video
Duysal Tuncer
Yapımcı
Zeynep Dalkiran
Yapım
Pan Productions

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.