“Nato elini çabuk tutsun”

.İngiltere Başbakanı David Cameron ile ortak basın toplantısı yapan Başbakan Erdoğan, “Libya’daki sürecin barışla neticeye ulaşmasını istiyorum” dedi.

Edoğan “Libya’daki isyancılara silah desteği sağlamak doğru olmaz. Kaddafi’ye karşı savaşmaları için isyancıları silahlandırırsak bu başka bir durum doğurabilir ve biz bunu uygun bulmuyoruz” diye devam etti.

“LİBYA’DA İKİ TARAFLA DA GÖRÜŞÜYORUZ”

Daha erken saatlerde de açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, Libya’daki olaylara değinerek, ülkedeki hızlı değişime dikkat çekti. Askeri operasyonlara ilişkin görüşlerini bildiren Erdoğan, Fransa’nın Libya konusunda kendi inisiyatifini kullanarak müdahale ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, Libya’da ateşkes ilan edilmesi için çalışıldığını, NATO operasyonlarının da ülkeye demokrasi getirmesini ümit ettiğini dile getirdi.

Erdoğan, Libya’daki gelişmelere ilişkin, “Libyalılar Kaddafi’nin Libya’dan gitmesini istiyor. Libya’nın yeni bir hükümet ve anayasaya ihtiyacı var” diyerek, Libya lideri Muammer Kaddafi’ye de yeni lider adayını seçmesini önermiş olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin Libya’da iki tarafla da görüştüğünü söyledi.

ERDOĞAN’LAR SARAYDA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından kabul edildi. Buckingham Sarayı’nda gerçekleşen kabul, yaklaşık yarım saat sürdü. Kabule, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da katıldı.
.

1525980cookie-check“Nato elini çabuk tutsun”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.